• Jaka jest różnica pomiędzy suplementacją dożylną a doustną?

    Suplementację dożylną stosuje się w przypadku potrzeby dostarczenia organizmowi dużej ilości określonej substancji. Suplementy podawane dożylnie posiadają wysokie stężenie substancji i działają od razu po podaniu. Plusem suplementacji dożylnej jest brak obciążenia układu pokarmowego, szybko się przyswajają i skutecznie uzupełniają braki komórkowe.

  • W jaki sposób działa suplementacja dożylna?

    Suplementacja dożylna opiera się na dostarczaniu niezbędnych minerałów, witamin i aminokwasów bezpośrednio do krwi, co powoduje ich bezpośrednie dostarczenie do komórek. Taka forma suplementacji umożliwia dostarczenie organizmowi wyższych stężeń składników odżywczych, co znacznie odróżnia ją od suplementacji doustnej.

  • Czy suplementacja dożylna jest bezpieczna?

    Kroplówki witaminowe podawane dożylnie są bezpieczne jeśli są podawane przez wykwalifikowany personel medyczny, a składniki wlewów są najwyższej jakości. Zabiegi, które wykonujemy, są przeprowadzane przez nasz wykwalifikowany zespół ratowników medycznych i pielęgniarek.
  • Czy wlewy dożylne mają skutki uboczne?

    Wlewy dożylne nie wywołują skutków ubocznych. W niektórych przypadkach mogą pojawić się lekkie bóle głowy (kroplówki detoksykacyjne). Jest to związane z oczyszczaniem organizmu. W miejscach ukłucia, niektóre osoby mogą mieć również niewielkie siniaki.
  • Jakie są rodzaje kroplówek witaminowych?

    Oferujemy zróżnicowane wlewy witaminowe, które pozytywnie wpływają na wzmocnienie układu immunologicznego, poprawę wyglądu skóry i włosów, poprawę pamięci oraz przyśpieszają regenerację po zabiegach, operacjach i urazach. Wszystkie nasze kroplówki witaminowe znajdziesz w zakładce „Kroplówki„.

  • Jak często przyjmować wlewy witaminowe?

    Ilość serii zależy od rodzaju kroplówki i rekomendacji medycznej. W opisie naszych kroplówek znajduje się rekomendowana liczba przyjęć i ich częstotliwość.

  • Dla kogo są kroplówki witaminowe?

    Kroplówki witaminowe są dla każdego. Dla osób, które chcą zapobiegać i profilaktycznie dbać o swój organizm, zwiększyć odporność czy poprawić wydolność intelektualną/fizyczną.

    Kroplówki witaminowe skierowane są również do osób, które mają choroby przewlekłe np. cukrzycę, są po zabiegach lub operacjach.

  • W jaki sposób dobierać kroplówki?

    Dobór kroplówki zależy przede wszystkim od potrzeb i dolegliwości. Nasza oferta zawiera szereg różnych kroplówek, dopasowanych do potrzeb każdego pacjenta. Zachęcamy do zapoznania się z informacją, dla kogo są przeznaczone kroplówki witaminowe.

  • Czy kroplówki można dobierać samodzielnie?

    Tak, kroplówki zostały opisane w sposób, który umożliwia ich samodzielny dobór.

  • Czy mój wybór będzie zweryfikowany?

    Tak, w każdym przypadku przeprowadzamy jest kwalifikacja pacjenta, w ramach której sprawdzamy wskazania i przeciwwskazania do podania wybranych kroplówek.

  • Jak mogę przygotować się do wlewu?

    Nie musisz być na czczo. Zapewnij sobie odpowiednią ilość czasu (do 1h). Wlewy mogą się przedłużyć. To będzie czas dla Ciebie, więc postaraj się wyłączyć telefon podczas samego zabiegu. Ubierz się luźno, tak by czuć się komfortowo.

  • W jaki sposób podawana jest kroplówka?

    Podanie kroplówki jest proste. Osoba odpowiedzialna za podanie kroplówki zakłada wenflon i podłącza kroplówkę. Cały proces nadzorowany jest przez wykwalifikowaną osobę (pielęgniarka, ratownik medyczny). Po zabiegu wenflon jest usuwany a miejsce iniekcji zabezpieczone.

  • Co jeśli mam mało widoczne żyły?

    W takich przypadkach do identyfikacji żyły wykorzystywany jest aparat USG.

  • Czy podanie kroplówki boli?

    Podczas ukłucia pacjent może poczuć delikatny ból lub dyskomfort. Wszystko zależy od tego, jak jesteśmy wrażliwi. Nasz personel jest odpowiednio przeszkolony, tak by aplikacja igły odbywała się delikatnie.

  • Czy podczas sesji mogą pojawić się komplikacje?

    W niektórych przypadkach występują reakcje alergiczne. Jednak przed ustaleniem, jaka kroplówka będzie podana, przeprowadzana jest kwalifikacja medyczna, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest niewielkie.

  • Ile trwa podanie kroplówki?

    Czas, jaki jest potrzebny na podanie wlewu to ok. 30 min (do 1h).

  • Ile trzeba czekać na efekty?

    Efekty są niemal natychmiastowe. Zważywszy na wysoką dawkę suplementów i podanie bezpośrednio do krwiobiegu ich przyswajalność jest bardzo wysoka.